O Jubileuszu Ojca Leona

26 grudnia 1929 roku przyszła na świat osoba przez bardzo wielu czytelników tego serwisu ogromnie ceniona – Ojciec Leon Knabit OSB, benedyktyn tyniecki, autor książek i wielu innych publikacji, duszpasterz, rekolekcjonista, spowiednik, ceniony autorytet duchowy i przewodnik wielu szukających odpowiedzi na trudne pytania i wątpliwości. Ojciec Leon jest z nami od osiemdziesięciu pięciu lat! Większość tego okresu przeżył w klasztorze w Tyńcu, stąd dziś działający przy opactwie portal PSPO wraz z Wydawnictwem Benedyktynów TYNIEC pragną uhonorować Czcigodnego Jubilata w każdy dostępny nam sposób. Chcemy nie tylko sprawić przyjemność i radość Ojcu Knabitowi, ale i wesprzeć Jego dzieło, przypomnieć i rozpowszechnić jeszcze bardziej Jego słowa. Jak więc świętujemy?

  • Uruchamiamy specjalną podstronę serwisu, na której zgromadzone będą materiały związane z obchodami. Już tutaj zapowiadamy, że nie będziemy celebrować urodzin Ojca Leona jedynie przez kilka dni – planujemy serię mniejszych i większych inicjatyw związanych z Jego osobą. Dlatego zapraszamy Was do miejsca, gdzie będziecie mogli śledzić publikacje ważnych i ciekawych treści na bieżąco;
  • Czym są urodziny bez życzeń? W związku z tym zapraszamy Was serdecznie do winszowania naszemu Jubilatowi! Do Waszej dyspozycji oddajemy panel, który temu posłuży. Niech ta wielka rocznica dostarczy okazji, by wyrazić wdzięczność za pracę Ojca Leona i Jego otwartość na każdego człowieka. Nie poprzestańcie jednak na samych urodzinowych gratulacjach – podziękujmy Ojcu Knabitowi za wszystko, czego dokonał tak dla nas (przez rozmowy, wypowiedzi, książki…), jak i dla całego Kościoła w Polsce (stając się jedną z jego najserdeczniej zapamiętywanych i najbardziej rozpoznawanych twarzy…);
  • Kolejnym produktem, który chcemy zaprezentować, obok kubków jubileuszowych, są specjalne koszulki wykonane z okazji 85-lecia urodzin Ojca Leona Knabita. Postanowiliśmy wykorzystać tekst z kubka i umieścić go na na froncie oferowanej koszulki.

Pragniemy, by w najbliższych miesiącach Ojciec Leon stał nam się jeszcze bliższy, dlatego zapowiadamy serię nowych (i odświeżonych) publikacjibędą wywiady, artykuły, wypowiedzi, relacje z ważnych wydarzeń, a nadto archiwalne zdjęcia – i wiele innych, dobrych treści.

Ojcze Leonie: za lata kapłańskiej posługi, za Twoje mądre słowa, za radość i pokój, którym świadczysz o swej więzi z Chrystusem, za Twą obecność w klasztornej wspólnocie i w polskim Kościele, za odwagę w wyrażaniu prawdy i za Twą wytrwałość – dziękujemy!

A teraz zacznijmy świętować…